Botik baar – tehasevaim ja loodushoid

Põhjala tehas

Pea kakskümmend aastat tühjana seisnud endisesse Põhjala kummivabrikusse kolivad tasapisi sisse uued elanikud. Üheks esimestest asukatest on kohalik baar Botik. Botik asub tehase vanas administratiivhoones (täna Põhjala stuudiohoone) ning laieneb maja kõrval asuvale metsikule võsastunud õuealale. Baar ja aed loovad tehasemaastikule uue sisu ning pakuvad kohalikele ning külalistele mõnusaid olemise kohti.
Botik baari sisevaade

Botiku aiaväravad Marati tänava poolt

Suvi aias

Pinks

Avasime Botiku mais ja poole aastaga on juba uskumatult paljud toredad inimesed oma tee Kopli lõppu leidnud. Igakuiselt toimuvad humoorikad komöödiaõhtud, põnevad viktoriinid, hubased drink and draw joonistussessioonid, lisaks huvitavad loengud-arutelud-koosolekud ning meeleolukad muusikasündmused nii õues kui toas.
Kopli viktoriin

Viktoriin Botiku aias

Comedy Estonia Kopli Open Mic

Botik baari avapidu - Meisterjaani esinemine

Drink and Draw - foto Tiit Tamme

Tundub, et idee luua inspireeriv ja omanäoline paik erinevateks tegevusteks, on lühikese ajaga päris mõnusa alguse saanud. Botik ei ole pelgalt baar, vaid pakub koos aiaga huvitavat ruumi igasugustele ettevõtmistele. Botik on omamoodi  ja kordumatu koht, mis olemasoleva tehasemaastikuga põimudes loob mitmekesise koos olemise, puhkamise ja inspiratsiooni kogumise ruumi nii kultuuritehase rahvale, kohalikele elanikele kui uudishimulikele uitajaile.

Uudistajad
Püüame igal sammul väärtustada ümbritsevat keskkonda ja austada nii loodust kui vana tehasevaimu. Muudame nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Seejuures peame oluliseks taaskasutust, eestimaist toorainet ning loodushoidu. Tehase vaimu auks ja loodusele mõeldes oleme püüdnud nutikalt ära kasutada kõike koha peal olemasolevat. Lisame vaid nii palju, et olemine natuke kaasaegsemaks muuta ja luua mitmekesine põnev ruum.
Aias on säilitatud kõik puud ja võsa, teed jooksevad täpselt sealt, kus ruumi.

Vanadest betoonplokkidest on saanud istumiskohad

Säilitasime aias ka vana betoon konstruktsiooni, millest loome mõnusa istumis ja hängimiskoha külalistele.
Pilt enne Botikut

Torn enne Botikut

Vaade Botiku baarile - säilitatud kõik vana - laed, postid, korda tehtud vanad uksed jpm

Põhjala tehas ei ole veel kaugeltki valmis. Kogukond meie ümber kasvab hoogsalt ja Botik areneb ning muutub pidevalt. Palju on juba tehtud, aga vähemalt sama palju põnevaid väljakutseid ootab uuel aastal ees. Aia betoontorn saab kevadeks katuse peale, avame õuebaari ja püüame liikuda veelgi jäätmevabama tegutsemise suunas.
Vaade Marati tänavalt

Järgmine
Botiku aiaköök: kukeseenteradadel

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: