Kas meie esiisad oleks majaehitusel kasutanud mootorsaagi?

Põhjala tehases on kaks varjualust-paviljoni, mille saamislool tasub korraks peatuda. Üks neist on linnaaia mätaskatusega vahvärkkonstruktsioon, teine lustakas Mandala katuse konstruktsioonile toetuva rookatusega „tikibaar“ katuseaias. 

Linna-aia mätaskatus, mille kukeharjad on "päästetud" ja ümber asustatud kõrvaloleva hoone katuselt ning Põhjala katuseaia oktagoonikujulise põhiplaaniga varjualune.

Loe lisaks

Botiku aiaköök - sel suvel Purgis

Kindlasti on paljud märganud, et sel hooajal on Botiku aiaköögis end püsivamalt sisse seadnud duo koondnimega Purgis, kelle valmistatud vimkaga tacod, tortillad, churrod ja muud hõrgud ampsud annavad aias hängimisele uue, eriti maitsva mõõtme. Teeme kaane lahti ja uurime, mis ja miks on Purgis, kuidas see sinna sai ja kuhu edasi. Uudishimu leevendab ja küsimustele vastab ettevõtmise eestvedaja Kaisa Kangur. 
Loe lisaks

Koht, kus vastandid tõmbuvad

Suvine pööripäev on hetk pooluste kohtumiseks. Põhjas püsivalt laiutav päev ja lõunasse saabunud öö viivad mõtted vastanditele ja kontrastidele. Miski oleks meisse justkui kodeeritud neid märkama, eristama, imetlema ja ühendama. Vastandid tõmbuvad nii inimeste, asjade kui nähtuste maailmas. Botikus ka.
Loe lisaks