Botik Live Sessions toob vabatahtlike abil autentsed ja väärtuspõhised muusikaelamused virtuaalmaailma

On aegu, kus loodus, inimesed ja hetked õitsevad (näiteks nagu praegu, südasuviselt soojas juulikuus), aga on hetki, kus ainsaks viisiks autentset muusikaelamust saada on Youtubes mõni live-kontsert avada ning kodukino kõlaritest naudinguid püüda. Just ühel sellisel hetkel, projektorist suvekontserdi elamusi välja pigistades, sündis idee meie oma videokontsertite sarjast Botik Live Sessions.


Tänane maailm on viinud kultuuri nautimise väga suures osas virtuaalseks. Mõelge - te leiate infot sündmuste kohta suuresti veebist, ostate Ticketerist* pileti, vaatate sündmuse Facebooki lehe alla kogunevaid postitusi ja küpsetate ootuselevust, leiate mapsist õige teeotsa. Kohale jõudes näitate uksel QR-koodi ja teete kontserdist üsna tõenäoliselt paar foto- või videoülesvõtet. Kohe samal ajal või järgmisel päeval on teie Instagrami, TikToki või Snapchati vood täis väikseid hetki teie ägedast elamusest, mida külmal talveõhtul kodus kakaod juues vaadata ja oma elamusküllaseid aegu meenutada. Kuigi paar nädalat tagasi toimunud Placebo kontserdil Siguldas pani Brian Molko kontserdi korraks pausile, sest teda häiris nutiseadmete laviin lava ees, on tänane maailm ja kultuur koos sellega kolinud suures osas veebi ja kuigi me Botikus eelistame ju alati teiega päriselt kohtuda, ei saa me neist arengutest üle ega ümber. Ja siin tundub tark kohanemisest parim võtta!

Botik Live Sessions toob autentsed kontsertelamused koju

Kes on Botikusse sattunud, teab siinse keskkonna ühest suurimast võlust - võimalusest valida. Meil on palju ruume, mis inspireerivad loomingut ja panevad ideed lihtsalt imeväel voolama. Mis oleks, kui kasutaks seda potentsiaali ära, et lindistada seal live-muusikaga lühikontserdid, mille keskmes oleks artist ja meie ühine sõnum maailmale? Veel parem - artistidega koostöös võiks kontserdi teema ja kujunduse ühiselt luua ning lasta igal korral end inspiratsioonil uuel moel kanda? Mõeldud - tehtud! Eelmise aasta sügisel, kui Botiku sündmuste kalendris haigutas tühjus ja inimesed olid sunnitud peamiselt kodudes meelt lahutama, võtsime grupi vabatahtlike entusiastidega linti esimese Botik Live Sessioni episoodi Botiku heade sõprade ja maailma parima 2-in-1 kandleartisti Duo Ruuduga ning paar kuud hiljem Pärnu alternatiivrokitrioga Sibyl Vane. Mõlema artisti videokontserdi esilinastuse piletite tulu läks nende poolt valitud organisatsioonidele (Eestimaa Looduse Fond ja Pärnu Naiste Tugikeskus), kelle missioon on tänast maailma ja selle väljakutseid leevendada. Kohtumised nii ekraanide ees kui taga rõõmustasid paljusid, kes igatsesid oma lemmikmuusikutega autentset kohtumist, kasvõi Youtube-i vahendusel. Ja ühtlasi ka neid, kes oma loomult maailmaparandajatena tahavad seda teha ka läbi kultuuri.


Hoolimine igal sammul

Lisaks sellele, et kontserdipiletite tulu artisti poolt valitud organisatsioonile suunatakse, taotleme omal moel hoolimist kõiges, mida kontsertsarja valmimise käigus teeme ja mida loome. Inimesed, kes on videokontsertite loomise taga, teevad seda vabatahtlikult oma aega ja ideid panustades. Botik loob selleks ruumi, kus uued ideed, inspiratsioon ja kogukond saaks kohtuda. Artistid, kes meiega koostööd teevad, loovad uusi viise, kuidas koostööst sündinud ideid elus hoida (vt näidet siit) ja julgustavad sõnad rõõmsatelt osalejatelt on andnud kinnitust sellest, et sisemine paistab välja.

Vabatahtlike noorte looming

Tänaseks on teada, et lisaks esimesele kahele Botik Live Sessionile sünnib Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuuri kohaliku solidaarsusprojekti rahastuse toel veel vähemalt kolm episoodi, mille ettevalmistused juba hooga käivad. Laseme suvel teid füüsilises ruumis toimuvate kohtumiste ja elamustega täita ning tutvustame valmivaid lindistusi ühisvaatamistel alates sügisest. Võib-olla tekib võimalusi teiega ka lindistustel kohtuda (sest no milline artist ei tahaks silmast-silma publikuga oma loomingut jagada!), aga see selgub juba töö käigus, seega hoidke silmad-kõrvad Botik Live Sessionsi tegevuste osas lahti läbi Botiku kanalite. Kui tunned kutset solidaarsusprojekti tegevustega liituda ja huvitud taolise projekti tegevustest “kaadri taga”, anna endast märku aadressil hei@botikaed.ee.


Täname esimese kahe Botik Live Sessioni valmimisesse panustanud inimesi ja ettevõtteid: Veljo Poom ja TOKTOK.ee, Lisanna Männilaan, Anna Roberta Lahesoo, Iti-Christella Mägi, Kristiina Liivapuu, Kadri Tiganik, Laura Ruuder, Hanna-Marii Kaljas, Katariina Kivi, Ann-Lisett Rebane, Marili Jõgi, Heiko Leesment, Helena Randlaht, Hendrik Liivik, Viljar Rosin, Janek Kivi, Jaanika Siiroja, Juula Saar, Tanel Aus, Punch drinks.


Botik Live Sessioni kontsert tuleb 16. juulil Botiku aeda

Järgmine kord kohtume projektist sündinud LP esitlusel 16. juulil Sibyl Vanega. Aias toimub sel õhtul palju põnevat nii visuaalse kunsti kui muusika nautlejatele: näiteks saad koos Pärnu Naiste Tugikeskuse juhi Margoga joonistada lähisuhtevägivalla teemast inspireeritud kollaaži “Suured silmad”, lasta emotsioonid valla Fideelia juhendatud Pollocki töötoas, nautida kitarri- ja häälehaldja Haldi loomingut ja kuulda valitud loomingut LIVE vinüülile trükkinud rokitrip Sibyl Vane poolt. Vaata sündmuse kohta lisa SIIT ja osta pilet (millega toetatakse jätkuvalt Pärnu Naiste Tugikeskuse tegemisi) SIIT.


* või mõnest muust piletiostu keskkonnast. Linkisime siia lihtsalt meie järgmise Botik Live Sessioniga seotud “pärismaailma-kontserdi” lehe.

Vaata projekti käigus valminud videkontserte siit:

Botik Live Sessions x Duo Ruut  Botik Live Sessions x Sibyl Vane (kontserdi algus 3:00)

Eelmine
Hola, Hombre Pablo!
Järgmine
Vaimse tervise kuu jutud: Räägime sellest? Mine metsa! Soovitavalt lauluga.

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: