Kuidas Botikul läheb ja teised karantiinitegevused

Terrassi õlitamine

Ajad on praegu keerulised, aga pead ei saa päris norgu lasta ja tekkinud pausi tuleb töiselt ära kasutada. Meiegi oleme viimastel nädalatel usinasti edasi toimetanud, et eriolukorra lõppedes kõik veelgi mõnusam oleks. Hetkel näeb inimtühi Botik välja justkui väike multifunktsionaalne töökoda, kus ühes nurgas käib keevitamine ja teises tärkavad esimesed maitsetaimed.
Botiku kasvuhoone

Ehitame aiamööblit

Mõned nädalad tagasi sai Botiku aias valmis kasvuhoone, kus on mõnus vihmavarjus istuda ja õues toimuvat jälgida. Nüüd saime ka mööbli valmis. Paar päeva keevitamist, värvimist, lihvimist ja vanade toolide-diivanite turgutamist ning hubane talveaed on sisustatud. Laudu-toole saab kergesti vastavalt vajadusele ümber tõsta: kas eraldiseisvateks või üheks pikaks peolauaks. Puudu on vaid taimed, mis soojade ilmade tulekut ootavad. Ruumi on seal mõnusalt umbes kahekümnele inimesele. Ka torni teise korruse terrassile teeme ise pingid. Lihtsaid ühesuguseid mooduleid on mugav seltskonnale vastavalt grupeerida või hoopis õueloengu pidamiseks pingiridridadesse sättida.

Lauaraamid enne värvmist

Detailid ja keevitamine

Laudade lõpptulemus

Kasvatame taimi

Toalilled said juba ammu ümber istutatud ja kosuvad aknalaudadel päris jõudsalt. Nüüd on paras aeg ka maitsetaimede seemned mulda pista. Nii on taimed soojade ilmade saabudes parajasti suured aeda, torni ja kasvuhoonesse kolimiseks. Kasvatame väikeseid tomateid, rosmariini, tüümianit, basiilikut, peterselli, salatit ja muud maitsvat kokteilidesse ning võileiva vahele.

Basiilik, tomat, petersell...

Varsti saab värsket tüümianit - teeme GINTOONIKU

Kindlustame torni

Torni trepp ja terrass said tegelikult valmis juba eelmisel suvel, aga piirded jäid pooleli. Nüüd on piirded valmis, terrass värskelt üle õlitatud ja kõrgel puulatvade vahel olemine täiesti turvaline. Puudu on vaid varju pakkuv katus, mis ka peagi paika saab.

Turvalised piirded. Hästi käituvad koerad on alati teretulnud

Värskendame värvi

Uue erksa värvikihi saavad nii pinksilauad kui vanad pargipingid.
Pinksilaua detailid
Värske värv ja varsti saabki mängida

Ettevaatust värske värv

Meisterdame valgustähti

Juba ammu oleme tahtnud aia torni tippu valgustähti. Saimegi neli kasutatud ja juba küllaltki eakat tähte: O, T, I ja K. Puudu oli B. Natuke nuputamist, mõõtmist ja meisterdamist ning _otikust sai taas Botik!

Valgustähte B meisterdamine
Peaaegu valmis

Valgustähed ootavad torni paigaldamist
Aiatorn

Eriline olukord, piiratud ressursid ja tekkinud vaba aeg soodustavad isetegemist ning taaskasutust. Botiku aed läheb iga päevaga rohelisemaks ja tegutseme selle nimel, et kõik planeeritu suveks valmis saada. Torni teine korrus ja kasvuhoone loovad mitu uut olemise kohta, kus saab õuesolemist nautida igasuguse ilmaga. Vaikselt on valmimas ka siseruumide aiapoolne laiendus ja loodetavasti õige varsti saab oma lemmikjoogi tellida juba otse aknabaarist.

Eelmine
Milline on kaasaegne joomisruum ehk miks on baare vaja ja mis saab siis kui üheskoos baaris enam käia ei saa?
Järgmine
Ootamine sai läbi ja lööme väravad valla!

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: