Suvi, vallatu suvi


Astuge sisse!

Suvehooaeg läks meil siin Põhjala tehases nii kiiresti ja tegusalt mööda, et ei saanud vahepeal mahti kõike kirja pannagi. Imelised ilmad lubasid täiel rinnal aiaelu nautida, mistõttu tuppa ei olnud nagu väga asjagi. Igasugust rõõmu ning põnevust jätkus nii suurtele kui väikestele külalistele, kes Botiku rohelisest aiaväravast sisse juhtusid astuma.
Suveparadiis

Soe suveöö

Juba suve alguses sai valmis aiaköök, kus kirgliku majakokk Mihkli osavad käed panid läbi suve kokku imelisi maitseid. Aiaköögipäevad olid meeleolukad ja üllatasid iga kord uute hooajaliste hõrgutistega.

Botiku tornialune aiaköök

Õues maitseb söök eriti hästi

Aiaköögipäev

Köögis käisid ka mitmed külalised, kes meeleheaks ja kõhutäiteks head-paremat meisterdasid: Viljandi burger, vegan restoran V, BaBa, restoran Riis, Barrel, Põhjaka mõis. Süüa oodates oli mõnus aknabaarist üks hea kohv kaasa haarata ja kõrgel torni terrassil puude vilus juttu ajada.
Vegan restoran V aiaköögis

Aknabaar

Aiaidüll ja DJ põõsas

Meie naabrid OOPUS stuudiost, kes ülevalt aknast iga päev aias toimuvat jälgivad, said aiamelust nii palju inspiratsiooni, et tõid mõnusa FAKT üritustesarja meile koju kätte. Mitmel suveõhtul täitus aed hea muusika ning põnevate valgus- ja visuaallahendustega, mis paitasid kõrva, panid jala tatsuma ja kutsusid meeled rändama.

OOPUSe etteaste ootuses

Valgusemäng õhtuses aias. Foto: Kerttu Kruusla

Kiirem suvehooaeg sai alguse koos Lexsoul Dancemashine kontserdiga, mis toimus Põhjala tehase peatänaval. Botik laienes üheks õhtuks üle kogu tehase ja avas mitu pop-up baari vanade tehasehoonete ustel ja akendel, mis andsid külalistele võimaluse ajalugu täis majadesse sisse piiluda. Järelpidu kolis Botiku aeda ning tagahoovi.

Tehase väravad avanevad. Foto: Taavi Muide

Lexsouli rütmis. Foto: Taavi Muide

Botiku pop-up. Foto_ Taavo Muidu

Väiksemaid aiakontserte toimus aias puude varjus päris mitu. TMW linnalava programm tõi meie juurde ägedad noored põhjanaabrid. Meeleoluka kontserdi andsid ka Seltskond pargis ja Kenors ning Francis. Aiakontsertidega jätkame kindlasti ka järgmisel suvel.

TMW linnalava Botiku aias

Lava taga

Nii mõnigi suveöö oli täis kaasahaaravat tantsumuusikat. Melu jätkus nii tuppa, aeda kui tagumisse hoovi, kus tants käis päikesetõusuni.

Hoovimelu

Suveöine aed

Aiapidusid oli teisigi. Mõned õhtud täitusid toredate perekondade ja sõpradega, kes tähistasid enda jaoks olulisi sündmusi. Aias toimus nii mõnigi juubel ning peeti maha isegi üks vahva traditsiooniline pulmapidu pika laua taga.

Pidu kasvuhoones

Loomulikult ei kadunud kuhugi ka meie armsaks saanud väikesed üritused nagu Kopli Viktoriin ja Comedy Estonia open-mic, mis ilusa ilmaga vahepeal ka aeda kolisid. Uus ja põnev arutelusari Jutud Põõsas tõi kokku mitmeid asjatundjaid, kes erinevatel meie väärtusi peegeldavatel teemadel kaasa kutsusid mõtlema. Ühel õhtul avasid EKA tudengid aias tornikino, kus õhtuhämaruses toredaid animatsioonifilme nautida sai.

Aia-comedy

Jutud põõsas


Tornikino

Suvisele aiahooajale tõmbasime joone alla meeleoluka pannkoogipühapäevaga. Tegime Põhjala tehase linnakanade munadest suuri pannkooke, mille täitsime hea ja parema sügisese kohaliku aiakraamiga.

Põhjala kana ja teised külalised

Varsti valmis

Kohalik salat

Üha jahedamaks muutuvad ilmad ei tähenda muidugi, et enam õues üldse olla ei saa. Sügis on ilus ja värviline. Panime aia kasvuhoonesse väikese kamina, et soojas klaasmajas mõnus aega veeta ja aeda vaadata oleks. Botiku kaminasooja kasvuhoonesse mahub parajasti väikene seltskond õhtusööki ja lehekirjut aeda nautima. Aastaaegade vaheldumist on ju nii põnev jälgida.
Sügisene aed

Kasvuhoone kamin

Talv tuleb tasakesi üha lähemale, jõuludki ei ole enam kaugel. Olukord on kindlasti mõnevõrra keeruline ja paljusid harjumusi tuleb muuta ning leida uusi viise kooskäimiseks. Samas, talv ongi rahu ja vaikuse aeg, kus pere- ja sõprade seltsis aega veeta. Ka Botikus on nüüd rahulikum. Loodus sätib puhkama ja meie tegeleme vaikselt siseruumide sisustamisega. Kutsume kõiki ikka külla väiksematest toredatest üritustest osa võtma.

Aitäh kõigile kohalikele ja kaugemalt tulnud kahe- ja neljajalgsetele, kes kaasa elasid! Kohtumiseni juba varsti!
Eelmine
Ootamine sai läbi ja lööme väravad valla!
Järgmine
Talvine aiaelu

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: