Talvine aiaelu

Talvine aiamelu.


Botiku aias toimunud jõuluootuse lõkkeõhtud jätsid küll väga sooja tunde hinge. Meie väike unistus, et külalised end ka talvel aias mõnusalt tunneks, läks täide. Ülitore oli näha, kuidas nii suured kui väikesed ümber lõkketule kogunesid ja end õues pere ning sõprade seltsis hästi tundsid.

Oleme alati mõelnud, et hästi tore on, kui üks kogukonnabaar saab olla koht, kuhu tulla kogu perega. Koht, mis inspireerib, ühendab ja pakub keskkonda igasugustele väärtuspõhistele tegevustele. Ja loomulikult kuuluvad selle kõige juurde ka head söögid ning joogid.

Koosolemine lõkke ääres

Aiaköögis küpsetasime lapsepõlvenostalgiast pungil vanakoolivahvelid. Ajasime kuumaks kolm emadelt ja naabritelt laenatud nõukogudeaegset vahvlimasinat. Igal masinal olid omad vimkad, mille tundma õppimine pisut aega võttis, kuid tulemuseks olid erimustrilised siit-sealt pisut liiga tumedaks tõmbunud päris õiged lapsepõlvevahvlid. Just sellised, nagu need olema peavad. Jäätise asemel panime vahvlituutusse kohupiima-vahukoorevahtu. Mmm.  

Krõbedad vahvlid ja kuumad joogid aiaköögist

Seni, kuni vanemad, soe glögikruus käes, lõkke ümber varbaid soojendasid, said lapsed “lumesajus” varjuteatrit teha, võrgul hüpata ja sooja saamiseks muid toredaid mänge mängida.

Ronimisrõõm
Kuuma joogiga külm ei hakka


Vahepeal sai valmis ka pärmitainas, mis jahedas õueköögis kerkimiseks oodatust pisut kauem aega vajas. Punusime piparkoogimaitselised taignapatsid ümber okste ja lapsed küpsetasid pulgasaiad ise lõkkesoojas valmis.

Pulgasaiake

Võrkkiiges on mõnus

Kasvuhoones panime kaminasse tule ja meisterdasime lastega halupäkapikke. Kampa lõid ka emad-isad-vanaemad. Need tulid tõesti hästi vahvad ja omanäolised välja. Mõned päkapikud seadsid ennast sisse Botiku aeda põõsa alla, teised läksid edasi koduaeda või rõdule jõulutunnet looma.

Igal päkapikul oma nägu

Ajad on sellised, et mõnusam ja turvalisem on koos olla värskes õhus. Nii võibki aiabaarist vahepeal saada hoopis laste-võlumaa. Ja miks mitte ka aastalõpukoosolekupaik, kus lõkke ümber saavad räägitud nii töö- kui muud jutud.

Toredaid tegevusi nii suurtele kui väikestele

Vaade õue

Igatahes sel õhtul aiaväravat lukku keerates ja pisut lõkkelõhnalisena, halupäkapikk kaenlas, kodu poole sammudes, olid küll mõnusad emotsioonid südames ja jõulutunne põues. Aias saab tõesti igal aastaajal teha igasuguseid toredaid üritusi. Kel tekib mõni vahva idee, kirjutage meile Facebooki või botik@pohjalatehas.ee.


Aitäh kõigile ja ilusat jõuluaega!

Fotod: Alice Märtin
Eelmine
Suvi, vallatu suvi
Järgmine
Lapsed Koplis. Tehases! Kogunisti baaris?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: