Tule, nagu oled

Botiku aed on väike roheline jahutav oaas keset asfalti ja tehase betoonmaju. Aeda varjutavad eri liiki puud-põõsad, sõnajalad, siia-sinna potidesse istutatud herned ning vertikaalselt seinal kasvavad maitsetaimed. Aiaäärtes on oksahunnikud ja riisumata lehed. Kõik need täiuslikult lohakad-lopsakad salasopid annavad varju pisikestele ning veidi suurematele- putukatele, vihmaussidele, lindudele ja vahel aeda ekslevatele rebastelegi.
Botiku oaas
Mööda mõnusalt kulunud laudradu (et säästa tallamisest kasvavaid taimi) aias konnates jõuab keerdtrepini, mis viib otse üles taeva poole. Trepiastmeid on rohkelt ning keerdtrepi kurvid on peadpööritavad. Viimane aste ja oledki pisikeses paradiisis- päikselises ja soojas. Paradiis piparmündile ja leeskputkele, mesilasele ja kapsaliblikale, sulle ja mulle. Botiku aedades on nii palju ilu-elu mitmekesisust, taimi ning väikeseid elanikke. 
Katuseaia idüll

Meie salaaedadesse on lisaks rohketele taimedele-putukatele oodatud ka erinevad kahejalgsed nautlejad. Pühapäevahommikud on meil pühendatud mängulusti täis lastele, koos meisterdatakse taaskasutusmaterjalidest vahvaid asju ning süüakse aiaköögist pakutavad hommikueinet. Muidugi on oodatud ka kõik teised mängulised, ka neljajalgsed. 
Neljajalgsed külalised

Nädalalõppude õhtud täidavad aia veidi küpsemate tegelastega, tavaliselt tantsuks, lõkkeks ja koosolemiseks. Vahel on kuulda salaaiast liikuma sütitavaid ladina rütme, vahel simmanlikke lõõtsatõmbeid, vahel hoopis südamesoppides olevaid nostalgilisi retroviise.
Õhtumelu

Meil on nii hea meel, et aastatega on Botik kujunenud nii mitmekülgseks kohaks, et me pole enam ammu pelgalt tavaline baar. Meie juurde on leiavad sageli tee muusikud, pulmalised, sünnipäevalised, naljategijaid, tõsised ja enamasti vähemtõsised ametnikud, koosolekutajaid ning laagrilisedki.
Hetk Sofar Sounds Tallinn Botiku aiakontserdilt

Me nii ootame siia kõiki. Kõiki, kes tunnevad kutset tulla. Kõiki, kes hindavad oksahunnikuid aia ääres ja mesilaste suminat katuseaias. Kõiki, kes soovivad tantsida või vaikselt omaette lõkke ääres istuda. Tule nagu oled….päriselt. Tule millal tuled…ainult, et me oleme avatud N-P.

PS! Arvesta alati meie rohkete püsielanikega! Püsi laudrajal ja jaluta vaid peenravahedes.

Tekst: Krõõt Saar
Eelmine
Kevadkutse!
Järgmine
“Kas seekord PÄRISELT tuligi kevad, et jääda?”

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: