Vabrikupoest baariks

Põhjala kummikud

Botiku ruumides asus kunagi kummitoodete pood, kus sai tutvuda Põhjala tehase värskeima toodanguga. Sisekujunduses oleme püüdnud leida tasakaalu vana ja uue vahel, hoides seejuures lihtsat, kuid hubast joont. Puhastasime lahtisest värvist lae ja betoonsambad, mis annavad ruumile omapärase iseloomu. Mõnes kohas tõime krohvi alt nähtavale vana silikaattellistest seina. Veel hiljuti kaunistasid fassaadi vanad Põhjala tehase originaallogodega aknad, mida nüüd asendavad uued. Vanad aknad jätsime alles ja peagi leiavad need väärilise koha mõnel tühjal seinal.
Vaade kunagisele vabrikupoele, kus ilutsevad originaalsed Põhajala tehase logod
Põhjala vabrikupoest on saanud Botik

Taaskasutus on põnev väljakutse tekitades samaegselt piiranguid ning luues võimalusi. Hubasust loob puidust tuulekoda, mille suur mitmeruuduline lähedalasuvast vanast majast pärit aken ja kahepoolne klaasuks on ise restaureeritud. Ka teised siseuksed on oma kätega korda tehtud ja saanud ette vanad lingid.

Botiku puidust tuulekoda

Botiku interjöörile annavad iseloomu vanad erivärvilised diivanid, millel pikutavad samas majas tegutsevast stuudiost kingiks saadud hülged ning öökullid. Baarileti ääres on reas omanäolised kulunud pukktoolid, millel kunagi tegid tööd meistrimehed. Aknalaudadel põlevad kohaliku nikerdaja väikesed isikupärased disainlambid.

Mõnusad diivanid

Kulunud pukktoolid, millel kunagi tegid tööd meistrimehed

Elu ja lopsakust annavad ruumile toalilled, mis kõik on oma tee Botikusse leidnud rohkem või vähem juhuslikult. Oleme justkui lillede varjupaik, kus on uue kodu saanud taimed, kes mingil põhjusel kuskil üleliigseks osutusid. Seetõttu on mõned lilled veidike rääbakad ning vajavad taastumiseks natukene aega ja aega meil õnneks on.

Õhtuhämarus

Botiku siseruumid on liigendatud ja loovad mitmekesiseid võimalusi erinevateks tegevusteks. Lisaks suurele saalile, kus toimuvad põhiüritused, on olemas väiksem galeriiruum, mis leiab väga erinevat kasutust. Seal toimuvad kunstinäitused, tehakse siiditrükki, vahel on tegu hoopis backstage-i, lauamängu- või lastetoaga. Aeda viiva koridori seintel jutustavad ajaloolised fotod lugusid Põhjala kummitehase ajaloost.

Baarimenüü on lihtne, tooraine kvaliteetne ja suures osas eestimaine. Söögi osas oleme teinud koostööd Karjase saia meistritega, kes peagi avavad koos Kokomo kohviröstlaga kõrvalmajas uue kohviku. Meie astume aga samme uutes põnevates suundades ja loodame peagi üllatada maitseküllaste snäkkide, suppide jm hea-paremaga. Sellest räägime pikemalt juba õige pea.
Baar

Botik on hetkel avatud vaid sündmuspõhiselt. Programmi oleme proovinud kokku panna piisavalt mitmekesise, kust igaüks leiaks midagi inspireerivat, et oma sammud aegajalt Kopli poole seada. Koostöös toredate inimestega toimuvad igakuiselt püsiüritused nagu stand up comedy, Kopli viktoriin, drink and draw joonistussessioonid, luule- ja loenguõhtud, pinksiturniirid ja erinevad muusikasündmused. Botik on nii mõnelegi külalisele omanäolise atmosfääriga silma jäänud, mis on lisaks avalikele üritustele Botikusse toonud nii mõnegi meeleoluka erapeo.
Kopli viktoriin

Comedy Estonia Kopli Open Mic
 
Ruumid on multifunktsionaalsed ja ruumiprogrammi saab vastavalt vajadusele ümber korraldada. Suurematele üritustele mahub mõnusasti kuni sada külalist. Oleme avatud uutele ideedele ja loodame, et Botiku tegemised inspireerivad meie külalisi. Ootame põnevusega ka teiepoolseid mõtteid, mis Botiku programmi veelgi rikastada võiks. Märku võib anda siinsamas blogis kommentaaride all, kirjutades Facebooki või meiliaadressile.
Bluesi õhtu Botikus

Botiku siseruum

Eelmine
Botiku aed
Järgmine
Milline on kaasaegne joomisruum ehk miks on baare vaja ja mis saab siis kui üheskoos baaris enam käia ei saa?

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: